חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 טיפים לסידור שולחן מושלם

ידוע כי מראה עיניים שווה אלף מילים והוא תורם ליצירת תחושה ואווירה חיובית. ארוחה חגיגית לחברים או למשפחה הינה הזדמנות נפלאה לבטא מקוריות בעזרת שילוב של עיצובים מעניינים אשר יעניקו לאורחים תחושה נעימה ומראה עיניים מרשים עד להגעת האוכל והפעלת בלוטות הטעם.

מערכת הכלים – אין חובה ללכת לפי כללי האירוח המקובלים וניתן לשלב ולערבב סטים שונים של כלים. הגיוון יוסיף שמחה, עניין ויצירתיות. חשוב שלא להפריז ובכל זאת לשמור על אחידות במפיות ובכוסות. בחרו בסט כלים איכותי, צלחות קורנינג יעניקו מראה מרשים, איכות ונוחות שימוש.

נוחות – חשוב שעיצוב השולחן לא יפגע בנוחות הישיבה של האורחים. שולחן מרשים ומעוצב אשר גורע מנוחות האירוח, אינו ממלא את ייעודו. עצבו את השולחן כך שיהיה נוח לישיבה ולאכילה. על שולחן להתאים למספר הסועדים ומומלץ שלא להעמיס פריטים ואלמנטים אשר מקשים על הגשת האוכל. שימוש בחפצים כבדים וגבוהים אינו מתאים או מומלץ, שכן נפילה של אחד מהם עלולה לחרב לכם ולאורחים את הערב.

תאורת אווירה – אווירה נהדרת הינה חשובה לא פחות ולעתים אף יותר מטעם האוכל. יצירת אווירה נעימה בעזרת תאורה נכונה תשרה תחושה נעימה ומאירת עיניים. הקפידו כי התאורה לא תהיה חזקה, מסנוורת או חלשה יתר על המידה. תוכלו לעשות שימוש בפמוטים ונרות על מנת ליצור תאורה נעימה ורכה. את הפמוטים ניתן לשלב עם פרחים ואת הנרות ניתן להציב בכוסות צבעוניות אשר ייצרו משחק מעניין ונחמד באור.

יצירתיות – שלבו אלמנטים מפתיעים בשולחן דוגמת ענפים, פירות לקישוט, אצטרובלים, חלוקי נחל, עלים חנוטים, מקלות קינמון ועוד, כל אלה יוסיפו חן, עניין וצבע לאווירה.

סכו"ם – ניתן לשלב מפיות בד יפות הקשורות בחוט או חבל מעניינים ומעוטרים. בכל צרור של סכו"ם ניתן לשלב מקלות קינמון וכך תקבלו מראה מיוחד ויפה המעיד על השקעה.

צבעים – שלבו מפיות מבדים צבעוניים, כאשר את המפה לא חייבים לקנות, אלא ניתן לעשות שימוש מקורי וייחודי בבדים אשר יהפכו בקלות למפה מהודרת ומיוחדת. מפיות טוב שיהיו בצבעים ניטרליים וניתן להוסיף להן אלמנט קישוטי.

פרחים – מומלץ שלא להעמיס על השולחן מעבר לאגרטל אחד המכיל זר פרחים מרשים. תוכלו לבחור ולשלב בין כמה סוגי פרחים בגבהים שונים.

פריטים שיעשו לכם את ההבדל – ניתן להוסיף אלמנטים הקשורים למועד הארוחה, דוגמת תפוח עץ או רימון בחג המשתלבים עם סידור הפרחים. ניתן לקנות נרות בריחות התואמים לפירות וכן לשלב אשכול תמרים הקשור למפיות. את הרימונים או התפוחים ניתן להפוך לכלים המכילים נרות. עריכת תפריטים הכוללים את המנות שיוגשו תיצור תחושה של מסעדת גורמה יוקרתית.

לסיכום, אוכל הינו תחום המשלב תשוקה ויצירתיות וכך גם עריכת השולחן. שלבו אלמנטים דקורטיביים המתאימים לאירוע וכן כאלה שהינם ייחודיים לכם ומבטאים טעם אישי ויצירתיות. ידוע כי אנו אוכלים קודם כל עם העיניים, הקדישו מחשבה לעיצוב השולחן ותבטיחו ארוחה ואירוח מושלמים!

ליצירת קשר, הזמנות ובירורים: